Bērnam uzsākot bērnudārza gaitas,
tās ir nopietnas pārmaiņas visai ģimenei, kas nereti saistītas ar lielu stresu. Tomēr šo stresu ir iespējams mazināt, tāpēc piedāvāju sarakstu ar 5 visbiežāk pieļautajām kļūdām, uzsākot bērnudārza gaitas, lai tu varētu no tām izvairīties, padarot bērnudārza gaitu uzsākšanu savam bērnam un sev maksimāli patīkamu.
- Nesagatavot bērnu bērnudārzam.
Savlaicīga, vismaz trīs mēnešus iepriekš uzsākta gatavošanās bērnudārzam ir ļoti svarīga. Īpaši būtiski ir pakāpeniski pielāgot bērna miega režīmu bērnudārza ikdienai, lai bērnam, sākot iet bērnudārzā, režīma izmaiņas nebūtu pārāk krasas.
- Neparūpēties par to, lai bērnam pierašana pie bērnudārza ir pakāpeniska un mērena.
Pieradināšanai pie jaunajiem apstākļiem jābūt pakāpeniskai un saudzīgai. Ja bērnudārzs to atļauj, vecākam vajadzētu izmantot iespēju pirmās dienas grupiņā būt kopā ar bērnu. Cita iespēja – pirmo laiku bērnu dārziņā neatstāt uz visu dienu.
- Vecākam nespēt atlaist bērnu.
Ir dabiski, ka vecāki izjūt satraukumu, palaižot bērnu dārziņā, tomēr ir jāatrod veids, kā no šī satraukuma atbrīvoties un iemācīties bērnu atlaist un uzticēties bērnudārza personālam. Jo mierīgāki būs vecāki, jo bērnam vieglāk būs pielāgoties pārmaiņām.
- Sākt iet bērnudārzā vienlaikus ar citām būtiskām pārmaiņām ģimenes dzīvē, piemēram, dzīvesvietas maiņu.
Tādas pārmaiņas kā jauna dzīvesvieta bērnam ir tikpat liels stresa faktors kā kļūšana par bērnudārznieku. Vienlaikus piedzīvojot divas tik būtiskas lietas, bērns emocionāli var netikt ar to galā. Vislabāk šīs pārmaiņas īstenot secīgi – vispirms ļaut bērnam adaptēties jaunajā dzīvesvietā un tikai pēc tam palaist viņu dārziņā, vai arī otrādi, ja tas ir iespējams.
- Doties uz bērnudārzu steigā, kavējot.
Steiga no rītiem bieži ir rutīnas sastāvdaļa, taču tā rada daudz stresa un atstāj negatīvu ietekmi ne tikai uz bērna emocionālo stāvokli, bet arī uz pieaugušajiem. Tāpēc ir jācenšas rīta cēlienu sakārtot tā, lai steiga izpaliek. Mierīgs rīts mājās un mierīga ierašanās dārziņā dos bērnam iekšējo stabilitāti un drošības sajūtu, ļaujot vieglāk adaptēties. Īpaši svarīgi nesteigties ir pašā sākumā, kad bērns tikko sāk apmeklēt bērnudārzu.
Tikpat svarīgi zināt:
- kā pareizi bērnu sagatavot bērnudāram;
- kādas prasmes bērnam nepieciešamas, lai sāktu iet bērnudārzā;
- kā bērna temperaments ietekmē bērna adaptēšanos bērnudārzā;
- ko darīt, ja bērnudārzs neļauj pakāpeniski pierast pie dārziņa apmeklēšanas;
- ko nozīmē tas, ka bērns raud, kad vecāki atnāk viņam pakaļ, un kā uz to reaģēt,
- kā vecākiem iemācīties tikt galā ar satraukumu un atlaist bērnu.
To visu kā nepiedzīvot šīs kļūdas, uzsākot bērnudārza gaitas, un vēl daudz ko citu uzzināsi, ja noklausīsies
īpaši vecākiem sagatavotu kursu
“Kā sagatavot bērnu bērnudārzam“.
Kursam vari pieteikties šeit: https://miletizglitoti.lv/kurss/ka-sagatavot-bernu-bernudarzam/
Pēc kursa noklausīšanās tev būs ne vien skaidrs, vai tavs bērns ir gatavs dārziņam, bet arī pilns zināšanu un padomu komplekts, lai tavam bērnam bērnudārza gaitu uzsākšana noritētu bez raizēm.