Efektīvas stratēģijas, lai saglabātu mieru, kad jūsu bērns uzvedas nepaklausīgi

Kā speciālists es saprotu, cik grūti ir saglabāt mieru, kad bērns uzvedas nepaklausīgi. Neatkarīgi no tā, vai tas ir zīdainis, kuram sākušās dusmu lēkmēs, vai pusaudzis, kas pārkāpj robežas, ir viegli kļūt nomāktam un neapmierinātam. Tomēr reaģējot ar dusmām bieži vien situācija tikai saasinās un var sabojāt jūsu attiecības ar bērnu. Šajā rakstā es dalīšos ar dažām efektīvām stratēģijām, kas palīdzēs jums saglabāt mieru un konstruktīvi reaģēt uz bērna nevēlamo uzvedību.

Izpratne par bērna nevēlamas uzvedības iemesliem

Pirms mēs pievērsīsimies stratēģijām, kā pārvaldīt jūsu bērna uzvedību, ir svarīgi saprast, kāpēc bērns varētu uzvesties nepaklausīgi. Daudzi bērni uzvedas nevēlami, jo viņi vēlas pievērst sev uzmanību, jūtas piekusuši vai satraukti, vai vienkārši pārbauda robežas. Izprotot bērna uzvedības cēloņus, jūs varat reaģēt efektīvāk un ar lielāku empātiju.

Viena no pieejām ir mēģināt paskatīties uz lietām no bērna perspektīvas. Vai viņš jūtas pamests novārtā vai nepamanīts? Vai bērns piedzīvo grūtas pārmaiņas, piemēram, pārcelšanos vai brāļa vai māsas ienākšanu ģimenē? Novērojot bērna emocijas un vajadzības, jūs varat reaģēt tā, lai novērstu bērna uzvedības cēloņus, nevis tikai pašu uzvedību.

Bieži sastopamās audzināšanas pieejas, kad bērns ir nepaklausīgs

Kad jūsu bērns uzvedas nevēlami, var būt vilinoši ķerties pie soda vai bargas disciplīnas. Tomēr pētījumi liecina, ka šādas pieejas bieži vien ir neefektīvas un var radīt vēl vairāk problēmu. Tā vietā mēģiniet koncentrēties uz pozitīvo pastiprinājumu un skaidru prasību izvirzīšanu.

Viena no pieejām ir izmantot uzslavas un apbalvojumus, kad bērns labi uzvedas. Piemēram, jūs varat piedāvāt nelielu našķi vai papildu laiku pie ekrāna, ja viņš nezūdzoties paveic savus pienākumus. Uzteicot pozitīvu uzvedību, jūs nostiprinat, ka laba uzvedība tiek pamanīta un novērtēta.

Vēl viena stratēģija ir noteikt skaidras prasības un sekas nevēlamas uzvedības gadījumā. Piemēram, jūs varat vienoties par noteikumu, ka bērnam ir jāpabeidz mājasdarbi, pirms viņš var skatīties televizoru. Ja viņš to neievēro, sekas var būt tādas, ka viņam vispār nebūs iespēja skatīties televizoru. Nosakot skaidras prasības un sekas, bērns zina, kas no viņa tiek gaidīts un kas notiks, ja viņš tās neievēros.

Cik svarīgi ir saglabāt mieru, runājot ar bērnu, kurš nepaklausīgi uzvedas

Kad jūsu bērns uzvedas nevēlami, ir dabiski justies neapmierinātam, dusmīgam vai aizkaitinātam. Tomēr, runājot ar bērnu par viņa uzvedību, ir svarīgi saglabāt mieru. Kliegšana, draudēšana vai bērna sodīšana var izraisīt baiļu vai aizvainojuma sajūtu, kas laika gaitā var sabojāt jūsu attiecības.

Tā vietā centieties pieiet bērnam ar empātiju un sapratni. Lietojiet “es” izteikumus, lai izteiktu, kā viņa uzvedība liek jums justies, un uzklausiet arī viņa viedokli. Uzturot atklātu un cieņpilnu saziņu, jūs varat kopīgi rast risinājumus, kas būtu piemēroti jums abiem.

Stratēģijas, kā saglabāt mieru konkrētajā brīdī, tostarp dziļa elpošana un pozitīva sevis spēcināšana

Saglabāt mieru brīdī, kad jūsu bērns uzvedas nepaklausīgi, var būt sarežģīti, taču tas ir būtiski, lai vadītu bērna uzvedību. Viens no paņēmieniem ir dziļa elpošana, kas var palīdzēt jums saglabāt koncentrēšanos. Pirms reaģējat uz bērna uzvedību, mēģiniet veikt dažas dziļas ieelpas vai uz brīdi atkāpieties, lai savaldītos, ja jūtaties nikns.

Vēl viena stratēģija ir pozitīva sevis spēcināšana. Tā vietā, lai ieslīgtu negatīvās domās vai emocijās, mēģiniet koncentrēties uz pozitīviem apgalvojumiem. Piemēram, varat sev teikt: “Es esmu labs vecāks, kas dara, ko var” vai “Es varu šo situāciju risināt mierīgi un konstruktīvi”. Pozitīvi pārveidojot savu domāšanas veidu, jūs varat pieiet bērna uzvedībai ar skaidrāku prātu.

Paņēmieni, kā novērst nevēlamu uzvedību nākotnē, piemēram, skaidru gaidu un seku noteikšana.

Lai gan ir svarīgi reaģēt uz bērna uzvedību konkrētajā brīdī, ir svarīgi arī veikt pasākumus, lai novērstu nevēlamu uzvedību. Viena no pieejām ir noteikt skaidras gaidas un sekas, kā minēts iepriekš. Nosakot skaidrus noteikumus un sekas, jūsu bērns zina, kas no viņa tiek gaidīts un kas notiks, ja viņš to neievēros.

Cits paņēmiens ir koncentrēties uz pozitīvu uzvedības nostiprināšanu. Tā vietā, lai sodītu par nevēlamu uzvedību, centieties, kad vien iespējams, pastiprināt pozitīvu uzvedību. Tas var ietvert bērna uzslavēšanu par labi padarītu darbu, apbalvošanu par labu uzvedību vai vienkārši pateicības izteikšanu par viņa centieniem.

Konsekvences nozīme nevēlamas uzvedības novēršanā

Konsekvence ir ļoti svarīga, kad runa ir par bērnu audzināšanu. Bērniem patīk rutīnas un paredzamība, un nekonsekventa audzināšana var izraisīt apjukumu un neapmierinātību. Izstrādājot skaidrus noteikumus un sekas un konsekventi tos ievērojot, jūs varat palīdzēt novērst nevēlamu uzvedību.

Konsekvence nozīmē arī sekot līdzi sekām, kad bērns uzvedas nepaklausīgi. Ja esat noteicis sekas par noteiktu uzvedību, ir svarīgi tās ievērot katru reizi, kad šāda uzvedība notiek. Tas ir skaidrs signāls, ka nevēlama uzvedība netiks pieļauta, un nostiprina noteikumu un prasību ievērošanas nozīmi.

Meklējiet atbalstu no partnera vai vecāku kopienas

Vecāku audzināšana var būt sarežģīta, un ir svarīgi, lai būtu atbalsta sistēma. Neatkarīgi no tā, vai tas ir partneris, draugs vai vecāku kopiena, tas, ka ir kāds, ar ko aprunāties un dalīties stratēģijās, var ļoti palīdzēt. Apsveriet iespēju pievienoties vecāku grupai vai meklēt tiešsaistes resursus, lai saņemtu atbalstu un padomus.

Atvainošanās un attiecību atjaunošanas ieguvumi pēc strīda

Kad starp jums un jūsu bērnu rodas konflikti, ir svarīgi pēc konflikta atjaunot attiecības. Tas var ietvert kvalitatīvu laika pavadīšanu kopā, lai atjaunotu jūsu saikni un nostiprinātu jūsu mīlestību un atbalstu.

Attiecību atjaunošana pēc strīda ir būtiska, lai saglabātu pozitīvu un veselīgu vecāku un bērna saikni. Atzīstot savas kļūdas un veicot darbības, lai labotu situāciju, jūs varat rādīt veselīgu konfliktu risināšanas modeli un nostiprināt piedošanas un empātijas nozīmi.

Papildu atbalsta avoti bērna uzvedības pārvaldībai

Ja jums ir grūtības tikt galā ar bērna uzvedību, ir pieejami daudzi papildu atbalsta avoti. Tas var ietvert terapijas vai konsultāciju apmeklēšanu sev vai savam bērnam.

Atcerieties, ka nav jākaunas meklēt palīdzību, kad tā ir nepieciešama. Bērnu audzināšana ir izaicinošs un sarežģīts uzdevums, un nav vienas universālas pieejas, kas derētu visiem. Būdami atvērti atbalstam un padomam, jūs varat apgūt jaunas stratēģijas un pieejas, kas var palīdzēt efektīvāk pārvaldīt bērna uzvedību.

Secinājumi: Uzsvars uz mierīgas un konsekventas pieejas svarīgumu audzināšanā.

Nobeigumā jāsecina, ka bērna uzvedības vadīšana var būt izaicinoša, taču tā ir būtiska, lai veicinātu veselīgu attīstību un saglabātu pozitīvas vecāku un bērna attiecības. Izprotot bērna uzvedības iemeslus, nosakot skaidras gaidas un sekas, kā arī saglabājot mierīgu un konsekventu pieeju, jūs varat palīdzēt novērst nevēlamas uzvedības rašanos.

Atcerieties, ka bērnu audzināšana ir ceļojums, un šajā ceļā būs gan kāpumi, gan kritumi. Esot pacietīgam, iejūtīgam un atvērtam mācīties, jūs varat kļūt par efektīvāku un pārliecinātāku vecāku, kas ir labāk sagatavots, lai palīdzētu savam bērnam attīstīties.

Ja šis raksts jums ir noderīgs, lūdzu, dalieties tajā ar citiem vecākiem, kuriem šī informācija varētu būt noderīga. Un, ja jums ir grūtības ar bērna uzvedību un jums ir nepieciešams papildu atbalsts, nevilcinieties vērsties pie speciālista vai meklēt resursus un atbalstu savā apkārtnē. Atcerieties, ka neesat viens, un jums ir pieejama palīdzība.

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā