Piedāvāju pieteikties uz lekcijām augustā, septembrī un oktobrī. Par lekciju noklausīšanos iespējams iegūt TIP (tālākizglītības punktus).
Par mani. Esmu spēļu terapijas speciāliste, sertificēta BEA un sertificēta piesaistes attiecību veidošanas grupu vadītāja. Esmu strādājusi bērnudārzā un skolā, sociālajā dienestā un Latvijas Bērnu atbalsta fondā. Apmācu pedagogus un vecākus un pieņemu klientus savā privātpraksē. Man bijušas publikācijas tādos izdevumos, kā “Skolas psiholoģija”, “Bērnudārznieks”, jauns.lv, mammamuntetiem.lv, žurnālā “IR”, “Mans Mazais” u. c.
Piedāvāju lekcijas gan pedagogiem, gan vecākiem par šādām tēmām:
- Kā veiksmīgi uzsākt gadu bērnudārzā.
Lekcijā tiks izrunāti jautājumi par to, kā bērniem palīdzēt vieglāk adaptēties; kā saprast, ka bērna uzvedība neatbilst normai un jāiesaista vecāki; kā runāt ar vecākiem, ja bērns kož, sit, grūž citus un kopumā uzvedas agresīvi; kā iekārtot grupu, lai tā nepārsātinātu bērnus un neveicinātu dezorganizētu uzvedību; kam jāpievērš uzmanība pirmajos trīs mēnešos, lai turpmākais gads būtu veiksmīgs.
- Kā veidot sadarbību ar vecākiem.
Šī lekcija ir par to, kādi ir svarīgākie pamata principi, kas jāievēro, veidojot un uzturot attiecības ar bērnu vecākiem, lai tās būtu abpusēji pozitīvas un dotu vēlamos rezultātus. Detalizēti tiks izrunāts, kā vadīt sadarbību ar vecākiem: vecāku sapulces, individuālās sarunas (sagatavošanās sarunai, sarunas norise, periods pēc sarunas). Lekcijā tiks apskatīta arī sadarbība ar vecākiem gadījumos, kad kopīgi jāpalīdz bērnam, kuram ir mācību vai uzvedības grūtības, un ko darīt, ja vecāki nevēlas sadarboties vai pat ir uzbrūkoši.
- Kā atbalstīt bērnu ar uzvedības grūtībām.
Pedagogiem ikdienā ir jāstrādā arī ar bērniem, kuriem ir UDHT (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumi) vai AST (autiskā spektra traucējumi). Lekcijas laikā tiks sniegta informācija par to, kas ir šie traucējumi, kā tos atpazīt, kādas ir šo traucējumu pazīmes un kāpēc šādiem bērniem ir grūtības socializēties un iekļauties kolektīvā un tā ikdienas režīmā. Lekcijas laikā klausītāji saņems padomus, kā palīdzēt šiem bērniem iekļauties, kā veidot komunikāciju un vadīt sadarbību un kā iekārtot vidi.
- Kā mācīt robežas un disciplīnu.
Šajā lekcijā tiks sniegta informācija par to, kāpēc robežu noteikšana bērnu audzināšanā ir svarīga – ko tas dod pedagogam un vecākiem un kāds labums no tā ir bērniem. Lekcijā tiks doti padomi un viegli pielietojamas, praktiskas metodes, kā noteikt robežas un kā disciplinēt bērnus, to darot cieņpilni un izmantojot skaidru, konkrētu komunikāciju. Tāpat arī tiks detalizēti izrunāts, kāda nozīme ir konsekventai noteikumu ievērošanai un kad tā dod pretēju efektu vēlamajam.
- Kā mācīt bērnam emociju regulāciju.
Lekcija par to, kāpēc bērniem rodas spēcīgas emocijas; kā bērni šīs emocijas mēdz izreaģēt (tas notiek dažādos veidos); ko darīt, ja bērns ir saraudājies un neļauj sevi mierināt un atbalstīt; kādas intensitātes emocijas ir atbilstošas dažādiem bērnu vecumposmiem; cik ilgi ļaut bērnam raudāt un kad jau ir par ilgu u. c. Lekcijas laikā klausītāji saņems atbildes, praktiskus padomus un ikdienā pielietojamas metodes, kā bērnam iemācīt atpazīt savas emocijas un tās regulēt un kā atbalstīt bērnu spēcīgu emociju brīžos.
Kā arī daudzas citas tēmas par bērnu uzvedību un attīstību.
Aicinu lekcijām pieteikties jau tagad, jo rudenī nevarēšu garantēt iespēju tās noklausīties tādēļ, ka pieprasījums ir liels. Rīgā varu ierasties tieši mācību iestādē un novadīt lekciju klātienē, savukārt ārpus Rīgas piedāvāju video lekciju Zoom platformā. Par lekciju noklausīšanos iespējams iegūt TIP (tālākizglītības punktus).
Lekcijas garums ir 1,5 stunda, cena 150 Eur + PVN.
Ja nepieciešams sagatavot rēķinu ar iestādes rekvizītiem vai vēlaties uzzināt sīkāku informāciju par lekcijām, lūdzu rakstīt uz macibucentrs@miletizglitoti.lv
Ļoti gaidīšu ziņu no Jums!
Sirsnībā,
Simona Dimanta
bērnu psiholoģe