• Emociju regulācija un disciplīna

    Kā veidot drošu piesaisti

    Kurss “Kā veidot drošu piesaisti” ir veidots vecākiem, kuri vēlas izprast, kā būt ne tikai par uzticamu, bet arī par emocionāli līdzsvarotu vecāku sava bērna dzīvē, veidojot ciešu un drošu attiecību pamatu.

    20.00 Uzzināt vairāk
  • Visi kursi

    Mobinga risinājumi izglītības iestādē

    Iegūsi praktiskas zināšanas, kā ātri identificēt mobinga rašanās pazīmes un novērst tā saasināšanos un saņemsi praktiskus padomus un metodoloģiju mobinga situāciju efektīvai risināšanai.

    44.19 Uzzināt vairāk
  • Vecākiem

    Kā bērnam mācīt podiņmācību

    Kurss palīdzēs saprast, kāds ir podiņmācības process, kas jāņem vērā, lai to uzsāktu un veiksmīgi iemācītu bērnam iegūt jaunās prasmes. Pēc kursa pabeigšanas tu atpazīsi, kurā brīdī tavs bērns ir gatavs iet uz podiņu un mācēsi risināt grūtības, kas radušās podiņmācības procesa gaitā.

    20.00 Uzzināt vairāk
  • Mockup darba lapas emociju kārtis pdf faili drukāšanai
    Izdevīgāk

    Emociju aktivitātes kārtis

    Palīdzēs tev un tavam bērnam iemācīties atpazīt emocijas, nosaukt tās vārdā un izprast, kā tās regulēt. Palīdzēs tev veidot saturīgas un vērtīgas sarunas par bērna ikdienu. Palīdzēs tev veidot saikni un uzticēšanos, un ne tikai veidot, bet arī nostabilizēt emociju regulācijas prasmes.

    12.00 Uzzināt vairāk

“Divgadnieku krīzes” posms

“Divgadnieku krīzes” posms ir attīstības periods, kad mazulis apgūst savu neatkarību un mācās sevi apliecināt. Tas var būt izaicinošs laiks gan vecākiem, gan bērniem, taču tas ir arī svarīgs laiks, kad vecāki var bērnam dot iespēju un palīdzēt attīstīt spēcīgu pašvērtējumu. Lūk, daži veidi, kā vecāki var dot bērnam iespēju “Divgadnieku krīzes” attīstības posmā.

Veiciniet patstāvību

Mazuļi vēlas darīt lietas paši un izjūt sasniegumu, kad viņiem izdodas paveikt kādu uzdevumu. Patstāvības veicināšana, ļaujot bērnam pašam darīt lietas, piemēram, ģērbties vai palīdzēt veikt vienkāršus uzdevumus, var palīdzēt bērnam justies spēcīgam un pārliecinātam par sevi.

Piedāvājiet izvēles iespējas

Piedāvājot bērnam izvēles iespējas, varat palīdzēt viņam sajust zināmu kontroli pār savu vidi. Piedāvājot izvēlēties, piemēram, kādas drēbes valkāt vai ar kādu aktivitāti nodarboties, varat palīdzēt bērnam justies pilntiesīgam un ļaut vairāk iesaistīties ikdienas rutīnā.

Uzslavējiet pozitīvu uzvedību

Svarīgi uzslavēt bērnu par pozitīvu uzvedību un sasniegumiem, pat ja tie ir nelieli. Novērtējuma paušana var palīdzēt celt viņa pašapziņu un mudināt viņu turpināt izdarīt pozitīvas izvēles.

Nodrošiniet drošu un aizsargātu vidi

Drošas un stabilas vides nodrošināšana var palīdzēt bērnam justies pārliecinātāk, iepazīstot pasauli. Tas var ietvert bērnu mājokļa aizsardzību, stabilas ikdienas rutīnas nodrošināšanu un skaidru robežu noteikšanu.

Veiciniet saziņu

Mazuļi mācās sazināties un paust savas vajadzības un emocijas. Saziņas veicināšana, uzklausot bērnu un apstiprinot viņa jūtas, var palīdzēt viņam justies pārliecinātāk, paužot savas jūtas.

Piedāvājiet vecumam atbilstošus izaicinājumus

Vecumam atbilstošu uzdevumu, piemēram, mīklu vai vienkāršu spēli, piedāvāšana var palīdzēt bērnam attīstīt problēmu risināšanas prasmes un justies spēcīgākam, ja viņš spēj izpildīt uzdevumu.

Kopsavilkumā

Lai izdzīvotu “divgadnieku krīzes” posmu,

nepieciešama pacietība, konsekvence un empātija. Nodrošinot drošu un aizsargātu vidi, piedāvājot izvēles iespējas, uzteicot pozitīvu uzvedību un veicinot komunikāciju, vecāki var palīdzēt bērnam attīstīt spēcīgu pašapziņu.

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā